Парк "Київ в мініатюрі" та його попередники

Парки мініатюр у світі

Ідея створення міста в мініатюрі не нова. Імператорські двори використовували мініатюрні макети своїх палаців, а також майбутніх полів бою... Але як мініатюрний музей дана ідея знайшла втілення в 1952 році. Так у 1952 році, неподалік від Гааги було відкрите мініатюрне місто-музей названий на честь мужнього голландського борця Опору Георга Мадуро, що зустрів смерть в 1940 р. у концтаборі Дахау.

Дитячий парк мініатюр"ЛЕГОЛЕНД"

Цікаво, у що б грали мільйони дітей, якби в 1934 році дідусь сьогоднішнього президента холдингу Lego Group не зробив у своїй майстерні першу дерев'яну іграшку, що одержала назву Lego. В 1949 році з'явився перший пластмасовий кубик Lego, а в 1968-м - чудовий дитячий парк “ Лего-Ленд”.

Прочитати повністю...

Парк мініатюри "Арикалекс" (Arikalex)

Відтворює у масштабі 1:12 обстановку палаців Версаля, Сан-Суси й Палаццо Вендрамин-Калерджи, предмети інтер'єра готики, рококо й ренесансу, починаючи з 16 століття Музей мініатюр, мініатюрну обстановку квартир.

Прочитати повністю...

Музей миниатюры в Гамбурге

"Miniatur Wunderland" самый большой в мире музей такого рода. Вот, что называется - почувствуй себя богом! Все это чудо находится в Гамбурге (Германия). 150.000 миниатюр людей, 30.000 миниатюр автомобилей, 5.000 поездов и более 400.000 деревьев. Для создания потребовалось 10 миллионов трудочасов. Масштаб миниатюр 1:80. Поезда, автомобили и конечности людей двигаются, и не просто как-то произвольно, а движением управляют из специальной комнаты управления. Например, день и ночь меняются через каждые 15 минут и ночью у машин включаются габариты и передние фары. Для посетителей есть специальные стенды с кнопочками, при нажатии на которые происходят опледеленные действия. К примеру, может приехать полиция в дом и арестовать грабителей, или же эвакуатор подъедет к заглхшей на безлюдной трассе машине. Вобщем, вы начинаете реально чувствовать себя властителем мира, нажимая различные кнопки и заставляя развиваться события именно тогда, когда вам захочется.

Прочитати повністю...

Парк Мініатюри "Міні - Ізраїль" (mini-israel)

Ізраїль - країна маленька, але від достатку визначних пам'яток і заповідних куточків голова йде навкруги. Куди податися бідному євреєві в лічені дні заслуженої відпустки: у Хайфу, у тишу Бахайских садів? У Єрусалим, у Старе місто? А може, на Голанські висоти, у найбільший на Близькому Сході крокодилячий розплідник Хамат-Гадер? Міні - Ізраїль розташувався неподалік від Латрунского монастиря (в 26 кілометрах від Єрусалима). Тут можна всього за один день побачити декілько сот всесвітньо відомих історичних, релігійних і культурних пам'ятників. Перше враження - повний сюр! Рухаються по шосе іграшкові легковики, хоробро обганяючи навантажені товаром семитрейлеры. По рейках залізниці бігає електричка. В аеропорті по літному полю ліниво сковзають білокрилі лайнери національної авіакомпанії " Ель-Аль", по озеру Кинерет плаває барвистий прогулянковий катер, а тель-авівський пляж забитий відпочиваючими.

Прочитати повністю...

Голландия в миниатюре (Madurodam)

Безумовно не можна назвати Мадуродам містом у повному змісті цього слова, хоча він має всі ознаки такого. У дійсності Мадуродам як би концентрує в собі всі міста Голландії з їхніми характерними рисами: це місто в мініатюрі, створений штучно в 1/25 частку натуральної величини. Він відображає всі риси й архітектурні стилі Нідерландів. Таким чином, відвідавши Мадуродам, турист може вважати, що він одержав подання про всі голландські міста. Тут не упущена жодна деталь: є порт із кораблями й маяком; вітрильні човни й баржі пливуть по каналах; прогулянкові парки з кінними пролетками, шарманщики на вулицях; автомобілі, що мчаться по дорогах, і поїзди, які зупиняються на кожній станції; вітряні млини махають більшими крильми й рухаються будівельні крани. Особливо непереборний Мадуродам уночі, коли все освітлено і життя продовжує пульсувати в цьому ліліпутському світі.

Прочитати повністю...