Парк мініатюри Міні - Ізраїль (mini-israel)

Парк мініатюри Міні - Ізраїль (mini-israel)

Ізраїль - країна маленька, але від достатку визначних пам'яток і заповідних куточків голова йде навкруги. Куди податися бідному євреєві в лічені дні заслуженої відпустки: у Хайфу, у тишу Бахайских садів? У Єрусалим, у Старе місто? А може, на Голанські висоти, у найбільший на Близькому Сході крокодилячий розплідник Хамат-Гадер?

Міні - Ізраїль розташувався неподалік від Латрунского монастиря (в 26 кілометрах від Єрусалима). Тут можна всього за один день побачити декілько сот всесвітньо відомих історичних, релігійних і культурних пам'ятників.

Перше враження - повний сюр! Рухаються по шосе іграшкові легковики, хоробро обганяючи навантажені товаром семитрейлеры. По рейках залізниці бігає електричка. В аеропорті по літному полю ліниво сковзають білокрилі лайнери національної авіакомпанії " Ель-Аль", по озеру Кинерет плаває барвистий прогулянковий катер, а тель-авівський пляж забитий відпочиваючими.

"Кока-кола"! Підприємство з виробництва популярного в народі напою - як живе: отут і стрічки конвеєрів, і батарея порожніх пляшок, і вантажівки із червоним фірмовим знаком "Коли"...

А от і висячі Бахайские сади, із глибини доноситься тиха заспокійлива музика.

Переважна більшість макетів "Міні - Ізраїлю" виконано в масштабі 1:25. Копії не просто точні - навколо кожного з макетів відтворена саме та атмосфера, що панує в даному конкретному місці. Дзвонять дзвона на дзвіниці Храму Труни Господня в Єрусалимі. Біля Західної стіни Храму (Стіни плачучи) у Старому місті моляться, розмірно розгойдуючись, іграшкові пейсатые ортодокси.

Взагалі народу в "Міні - Ізраїлеві" так само багато, як і транспортних засобів: населення казкової країни - 30.000 фігурок: отут і православні священики в чорних рясах, і рабини (голови покриті талитом), і мусульманські імами в куфиях, і строката юрба іноземних туристів. Все як у житті!

Щоб точно відтворити неповторний вигляд і характер таких унікальних, всесвітньо відомих об'єктів, як стіни Старого ЄрусалимаВежа ДавидаЯффские ворота, житлові будинки Старого Яффо, мечеті й турецькі лазні Старого Акко, група дослідників розшукала будівельні креслення та археологічні плани, сфотографувала в різних ракурсах будівлі, зробила виміри й описи будинків.

Не дивно, що настільки кропітка праця дозволила з абсолютною точністю відтворити драматичні події, що відбувалися багато століть назад у легендарній міцності Масада, або в позаминулому, дев'ятнадцятому столітті, у соборі Ієрусалимської богоматері Нотр Дам де-джерузалем, що вважається шедевром французької архітектури.

У цей час у парку "Міні - Ізраїль" експонується 350 макетів. Тут посаджено й виростає 50.000 рослин, у тому числі 20.000 карликових дерев 50-ті видів. Зрошувальна система повністю компьютеризована й автоматизована.

Офіційний сайт музею "Мини-Израиль"