Парк мініатюри Голландія в мініатюрі

Парк мініатюри Голландія в мініатюрі

Безумовно не можна назвати Мадуродам містом у повному змісті цього слова, хоча він має всі ознаки такого. У дійсності Мадуродам як би концентрує в собі всі міста Голландії з їхніми характерними рисами: це місто в мініатюрі, створений штучно в 1/25 частку натуральної величини. Він відображає всі риси й архітектурні стилі Нідерландів. Таким чином, відвідавши Мадуродам, турист може вважати, що він одержав подання про всі голландські міста. Тут не упущена жодна деталь: є порт із кораблями й маяком; вітрильні човни й баржі пливуть по каналах; прогулянкові парки з кінними пролетками, шарманщики на вулицях; автомобілі, що мчаться по дорогах, і поїзди, які зупиняються на кожній станції; вітряні млини махають більшими крильми й рухаються будівельні крани.

Особливо непереборний Мадуродам уночі, коли все освітлено і життя продовжує пульсувати в цьому ліліпутському світі.

Мадуродам расположен между центром Гааги и морским курортом Схевенинген.

Общая площадь Мадуродама = 62 626 м2 (в 1952 г. = 21 234 м2).

Общее число посетителей = около 800 000 человек, из которых 50% из самой Голландии. Он был основан как военный монумент и как благотворительный фонд.

Основатели: г-жа B. Boon-Van der Starp и г-н и г-жа J.M.L. Maduro.

Архитектор S.J. Bouma разработал план воспроизводства голландского города в масштабе 1:25.

Этот уникальный проект получил поддержку мэра Гааги, который передал парку на правах долгосрочной аренды участок земли в Scheveninge Bosjes, и финансовую помощь нескольких крупных компаний.

Офіційний сайт музею Madurodam ()